Діла добрих відновляться,
діла злих загинуть...

Тарас Шевченко

Право народу вище за будь-яке формальне право

Що показала Революція Гідності?

1. Народ України здатний до самоорганізації і це є його традиційна форма регулювання суспільних відносин, що присутня на рівні підсвідомості.

2. Саме здатність до самоорганізації дала змогу вижити під час Революції тоді, коли політичні лідери кидали український народ.

3. Середній рівень IQ українського народу значно вищий, ніж середні розумові здібності більшої частини теперішніх так званих народних депутатів, котрі є дуже далекими від потреб та інтересів народу.

4. Народ виступив за зміну Системи брехні, шахрайства, імітації демократії, тоді як отримав лише зміну одних недолугих політиків на інших, котрі прагнуть зберегти Систему.

5. Здолати корупцію, провести люстрацію, забезпечити економічний розвиток можливо лише тоді, коли буде встановлено реальний контроль народу за керівництвом, а політик виконуватиме лише роль слуги.

Що маємо зараз?

1. Відбулось перевантаження системи, але система залишилась тою самою. По суті нічого не змінилось в суспільних відносинах між громадянами та керівництвом держави.

2. На ключових посадах залишаються старі корупціонери, включно зі служниками старого режиму.

3. Народні ініціативи залишаються поза увагою можновладців. Будь-яку волю народу й надалі треба проштовхувати силою. Влада в силу певних об’єктивних та суб’ктивних причин залишилась глухою до народу.

4. Різниця між мудрістю і мужністю народу та недалекістю та недолугістю керівництва стає дедалі помітнішою.

Причиною такого стану речей є відсутність зворотнього зв’язку народу з керівництвом. Ми не витворили механізм перетворення волі народу в закон прямої дії, не створили той важіль, за допомогою якого керівник стає відповідальним перед громадою.

Що потрібно Україні?

Народ повинен мати чіткий та окреслений механізм законотворчої ініціативи та впливу на владу. Цей механізм повинен стати наріжним каменем суспільних відносин. Бути складовим нової Системи на найглибшому рівні.

Цей механізм повинен бути невід’ємною частиною української Конституції.

Пряме народовладдя - є на сьогодні єдиним легальним ефективним способом контролю народу за владою.

Якими є наші цілі?

Внесення змін до Конституції які б гарантували незаперечне право народу:

1. Бути єдиним джерелом влади вищим за будь-яке формальне право.

2. Звільняти з посади будь-якого чиновника на підставі «втратив довіру народу» реалізоване шляхом референдуму на відповідній територіальній одиниці.

3. Виступати ініціатором законодавчих змін, включаючи зміни податків та бюджету, а також право накладати вето на будь-який законодавчий акт, міжнародну угоду, якщо народ вважає, що так документи суперечать інтересам народу шляхом проведення референдуму, громадянської ініціативи

4. На володіння і носіння зброї, як основоположне право для забезпечення і захисту демократичних прав і свобод у країні.

5. Ініціювати референдум з будь-якого питання.

Результати прямого народного волевиявлення є обов’язковими для виконання державними органами та органами місцевого самоврядування.

У чому переконані!

1. Українці готові до прямого народовладдя у всіх сферах, оскільки є значно розумнішими за політиків, котрі роками керували ними.

2. Українці краще за політиків і чиновників знають, що їм потрібно, і які пріоритети потрібно виставляти у політиці.

3. Українці зможуть збудувати гармонійну державу, де кожен матиме змогу реалізувати свої таланти, якщо матимуть механізм реалізації прямого народовладдя.

Референдуми і прямі опитування народу є найбільш ефективним засобом зворотнього зв’язку між народом і керівництвом. Керівництво повинно лише здійснювати волю народу.