Діла добрих відновляться,
діла злих загинуть...

Тарас Шевченко

пʼятниця

Про міжнародну політику — дружи через сусіда

“Перемир’я” припинили. Очевидно використати його для врегулювання конфлікту не вдалось.


ЄС заявив, що не готовий до санкцій. Німеччина проти тривалого розміщення військ НАТО у Східній Європі. І взагалі готова здати Україну, тільки б не було війни.

Франція боїться втратити 1,2 млрд євро за відмову продавати Росії “Містралі” і продовжує виконувати замовлення. За що отримує від США штрафні санкції для найкрупнішого банку Франції, на майже 9 млрд дол.

На черзі німецький банк. Путін погрожує “холодною”, “гарячою” та “газовою” війнами, якщо введуть нові санкції.

“Нова Європа” - українці, поляки, прибалти, румуни, болгари посилають далеко “стару Європу” і Росію разом взяті. Мовляв, ми добре знаємо історію, а тому компроміс не можливий.

Канада, Китай, Японія тихо готуються “ділити російський спадок”.

США підтримують БУДЬ-ЯКІ дії України, а Бжезінський стверджує, що “російський квазі-містичний шовінізм” треба зупинити вже зараз.

Звідси висновки:

1. Дружимо через сусіда. Це проста геополітична істина викладена ще у староіндійських трактатах “Ману”. “Нова Європа” сьогодні - це “стратегічний союзник США”.

2. “Стара Європа” вижила себе і її місце займає об’єднання “нової Європи” з центром в Україні.

3. Скажемо ні - німецько-рашистським загарбникам і так - українсько-американській визвольній коаліції. Пояснення цьому в історії. США формувалися, як країна вільних підприємців. Вони створювали ополчення і воювали за незалежність. Це був союз рівних і вільних. Подібною за структурою була українська козацька держава. Це був союз вільних і рівних. Натомість Росія — це азійський тип, де є абсолютний монарх, який “завжди правий”. Подібною була історія Німеччини, Франції, котрі пережили період абсолютизму. Натомість зовсім іншими були Польща, Литва, Швеція, де набагато раніше прийшли інструменти прямої демократії для тодішньої дрібної шляхти, а точніше людей, які мали право голосу і могли зняти короля, як і поставити його. Цим пояснюється теперішній геополітичний розділ.

0 коментарі:

Опублікувати коментар