Діла добрих відновляться,
діла злих загинуть...

Тарас Шевченко

середа

Як створити територіальну громаду?

Пояснення покрокових дій для створення територіальної громади. Для чого потрібні територіальні громади пояснюється у статті Що таке територіальна громада і для чого її створювати?

Крок №1. Встановлюємо відсутність або наявність конституційного власника: місцевого бюджету, архівних документів, документів на право власності на землю територіальної громади адміністративно-територіальної одиниці.

1. Запит до обласного Міністерства юстиції про наявність територіальної громади відповідно до статей 142 та 143 Конституції України.

2. Запит на отримання витягу з державного реєстру про реєстрацію юридичних і фізичних осіб підприємців про відсутність чи наявність територіальної громади.
3. Запит до місцевої ради про її засновників та розпорядчий документ про заснування місцевої ради: протокол загальних зборів засновника територіальної громади власника відповідно до ст. 142, 143 Конституції України, ст. 80, 83 Земельного Кодексу України. Встановлюємо відсутність місцевого бюджету власності територіальної громади.
4. Запит в ЦВК або до місцевого державного реєстру виборців.
5. З’ясовуємо наявність ЄДРПУО державних органів влади (місцевої ради, управління пенсійного фонду, податкової, державної виконавчої служби, прокуратури, міліції, суду, державної казначейської служби). Пояснення: відбулась підміна конституційного власника держави.
У випадку відсутності місцевого бюджету, архіву подаємо заяву про їх утворення.
Крок №2. Роз’яснювальна робота з громадянами – членами територіальної громади окремої адміністративно-територіальної одиниці (села, селища, району, міста, району в містах з районним поділом):

1. Знаходимо (визначаємо) актуальну для територіальної громади проблему (розпаювання землі, незаконний видобуток, відсутність газу, води).
2. Проводимо зустрічі з людьми і показуємо як вирішується актуальна проблема через оформлення права власності на частку національного багатства в адміністративно-територіальній одиниці та оформлення реєстру громадян – власників національного багатства в України.
3. Збираємо підписи з інформаційним листом.
Крок №3. Утворення територіальної громади-власника.
1. Приготувати і попередньо обговорити статут територіальної громади-власника

2. Проводимо загальні збори. Тільки-но набирається число присутніх 50% + 1 жителів, на цих загальних зборах має бути прийнято рішення:

 • про створення територіальної громади-власника як юридичної особи публічного права власності за статутом територіальної громади; 
 • про порядок безпосереднього управління майном територіальної громади; 
 • про утворення власних внутрішніх органів влади територіальної громади; 
 • про люстрацію чиновників; про заснування реєстрів власників, власності, реєстру органів, утворених територіальною громадою, архіву власності територіальної громади; 
 • про відкриття рахунків місцевого бюджету власності територіальної громади;
 • про прийняття процедури висування і відзиву депутатів і головної посадової особи; 
 • про отримання печатки юридичної особи публічного права власності територіальної громади, відкриття рахунків територіальної громади-власника; 
 • про обрання керівних органів громади, про що складається протокол загальних зборів. 

 • 3. Виносимо рішення прямої дії обов’язкове до виконання з будь-яких питань, що віднесені до повноважень ВЛАСНИКА. Виготовлення печатки, відкриття рахунків. Починаємо працювати через орган місцевого самоврядування за законом «Про місцеве самоврядування». Всі інші органи державної влади працюють за законами країни.

  Статус та тип керівних органів регламентується малою конституцією громади – Статутом.

  Взаємодія з органом місцевого самоврядування визначається Конституцією України, Хартією про місцеве самоврядування, Статутом, іншими законодавчими актами, що не суперечать Конституції України.


  0 коментарі:

  Опублікувати коментар