Діла добрих відновляться,
діла злих загинуть...

Тарас Шевченко

четвер

Українські моральні авторитети підтримують пряме народовладдя

Пряме народовладдя є головним інструментом впливу народу на владу. Так вважають моральні авторитети України. Ініціатива 1 грудня, у Національному Акті Свободи, висловила своє бачення участі громадянина в здійснені влади, та контролю за нею. 

Національний Акт Свободи визнає - найвищою і непорушною цінністю людей в Україні є свобода.

Стаття 6. Розвиток громадянського суспільства. Держава визнає пріоритетом розвиток інститутів громадянського суспільства і посилення громадянського контролю за здійсненням влади в Україні. Система політичних і суспільних відносин в Україні має забезпечувати і розвивати пряму причетність громадянина до здійснення влади та контролю за нею.

Центральним принципом нової редакції Основного Закону України має стати утвердження механізмів безпосередньої участі громадян в управлінні справами суспільства і держави та безпосередньому здійсненні влади на загальнодержавному і місцевому рівнях. До обов’язкових механізмів безпосередньої демократії належать вибори, розпуск виборного органу влади, народна правотворча ініціатива, референдум, плебісцит, загальні збори (віче) громадян, громадське обговорення, звернення громадян, виявлення громадської думки, мітинги, демонстрації, походи, автопоходи, пікетування, протести, акції громадянської непокори, страйки тощо.
 Стаття 7. Право на опір. Держава підтверджує і гарантує право громадян України на ненасильницький громадянський опір та право на повстання проти тиранії і гноблення. Нова редакція Основного Закону України повинна закріпити це право та механізм його забезпечення.

Національний Акт Свободы 

0 коментарі:

Опублікувати коментар