Діла добрих відновляться,
діла злих загинуть...

Тарас Шевченко

субота

Що таке територіальна громада і для чого створювати територіальну громаду?

Натисніть, щоб збільшити.
Які ознаки має територіальна громада?
Територіальна громада — (сіл, селищ, міст), об'єднана загальними інтересами власного життєзабезпечення, самостійного, в межах законів, вирішення питань місцевого значення як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. Територіальна громада створюється для самостійного вирішення питань місцевого значення.

 Відповідної до ст. 140 Конституції України визначено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Відповідно до Статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування:


  • Управляють майном, що є в комунальній власності; 
  • Встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; 
  • Забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; 
  • Утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; 
  • Вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.


Територіальна громада - це засіб забезпечення інтересів народу навіть тоді, коли представники місцевих органів самоврядування проти цього.

Територіальна громада - це традиційна для українців форма управління містами і селами відома споконвіку. Саме так будували церкви, бібліотеки, будинки Просвіти. Так обирали керівника селища і так вимагали від нього звіту.

Територіальна громада працює, як постійно діючі вибори, коли твій депутат постійно повинен отримати "мандат довіри", а ти постійно зберігаєш контроль за ним.

Джерело: Вікіпедія

0 коментарі:

Опублікувати коментар