Діла добрих відновляться,
діла злих загинуть...

Тарас Шевченко

пʼятниця

Нам не потрібні пастухи - нам потрібні виконавці волі народу

Сергій Кемський
"Небесна сотня"
Як наповнити реальним змістом ст.5 Конституції України, яка визнає Народ України єдиним джерелом влади. Єдиним критерієм присутності чиновника чи політика на посаді має бути довіра народу. Не потрібно інших обґрунтувань, щоб поставити, чи зняти чиновника. Це думки Сергія Кемського, політолога, котрий загинув захищаючи право народу здійснювати пряму владу.

Позиція Майдану

1. Нам більше не потрібні пастухи – нам потрібні виконавці волі громади, які ефективно координуватимуть суспільні ресурси для досягнення спільних цілей.

2. Нам потрібна пряма демократія. Суспільство має отримати інструмент впливу на закони і на осіб, які втілюють ці закони у життя. Посади голів райвідділів міліції, районних судів, прокуратур тощо мають бути виборними.

3. Громада повинна отримати право звільняти будь-якого чиновника, який діє на території цієї громади.

  •  Президента України можуть звільнити всі громадяни України;
  •  Голову управління МВС області – мешканці відповідної області;
  •  Голову апеляційного суду міста – городяни цього міста;
  •  Голову районного суду – люди, що проживають у цьому районі;
  •  Начальника ЖЕКу – жителі будинків, які обслуговує ця контора.


 4. Для ініціювання подібної відставки громадяни України не повинні нікому доводити обґрунтованість своєї вимоги – шукати, яку статтю якого кодексу порушив посадовець. Універсальна підстава для звільнення – "втратив довіру громадян".

 5. Звільнений внаслідок референдуму чиновник має бути позбавлений усіх пільг державного службовця, а по досягненню похилого віку отримувати мінімальну пенсію. Він не може бути призначеним на будь-яку державну посаду, але не повинен обмежуватись в праві бути обраним громадянами на виборну посаду.

 6. Результати референдумів, як вияв народної волі, повинні вступати в силу після їх встановлення, без жодних ухвал органів влади.

Нам потрібно

Привести до європейських стандартів процедуру ініціювання референдумів. Маємо знизити кількість підписів для ініціювання референдуму до 1-2 відсотків мешканців території, на якій проходить референдум.

 У 8-мільйонній Швейцарії для ініціювання референдуму потрібно 50 тисяч підписів – це приблизно півтора відсотка громадян. У 45-мільйонній Іспанії – 500 тисяч – трохи більше одного відсотка.

В Україні ця цифра складає 3 мільйони підписів або шість з половиною відсотків населення країни. Через це організувати в Україні "референдум за народною ініціативою" можуть лише добре профінансовані структури, що мають підтримку української чи зарубіжної влади. Вони теж є громадянами України, але назвати це народною ініціативою можна лише дуже умовно. 

Якщо буде цифра в 2 відсотки, то для ініціювання референдуму про звільнення губернатора Харківщини буде потрібно зібрати близько 55 тисяч підписів; про звільнення мера Харкова – 35 тисяч підписів; про звільнення голови міліцейського відділку у Врадіївці – 200 підписів. 

Можна кожного разу райвідділки громити чи Майдан збирати. Але простіше й ефективніше здійснювати безпосереднє народовладдя через референдуми – Європа давно в цьому переконалася. Ті, хто прагне йти до Європи, як і ті, хто планує будувати Європу в Україні, мають скористатися цим досвідом.

Джерело: Чуєш, Майдане!

0 коментарі:

Опублікувати коментар